Chalupa Krásná, Pěnčín

Krásná 120, Pěnčín, 468 21
od 1.800 Kč

Restaurace

Internet

Snídaně

Centrum

Vlak/bus

Parkování

Wellness

Koupání

O nás

Ahoj, vítejte na chalupě v obci Krásná.

Je tu - krásný klid, krásný výhled na Krkonoře od nás z Jizerských hor. A chcete - li vidět ještě víc, vyjdete od chalupy na sever k rozhledně Černá studnice. Budete nadšeni výhledem na Jizerské hory, Krkonoše, Český ráj, Lužické hory s Ještědem. Směrem na jih dojdete k místnímu rodákovi doktoru Kittelovi, který v obci postavil zajímavou roubenou stavbu "Burk", kostel, faru s morovým sloupem a muzeum, kde se o něm všechno dozvíte. Z kopce na východ dojdete do obce Pěnčín - kozí farmy, kde nejen vyrábějí kozí sýr, ale také chovají mnoho zajímavých domácích zvířátek. Jezdí odtud výletní vláček na rozhlednu Černá studnice. Po cestě se dozvíte mnoho zajímavého o zdejší sklářské historii. Koupání je nedaleko v obci Zásada, koupaliště v Železným Brodě, či koupaliště a přehrada v Jablonci nad Nisou.

Další informace

Chalupa k pronajmutí poskytuje ubytování pro 4 až 7 osob ve 2 ložnicích.

Ložnice a pokoje: Chalupa je po celkové rekonstrukci. V přízemí má 2 pokoje, vybavenou kuchyň, koupelnu s vanou, samostatné WC, pracovnu s rozkládacím gaučem, společný pokoj s jídelním koutem a sed. soupravu s rozkládacím gaučem, TV a WiFi. V 1.patře je jeden pokoj s dvoulůžkem a jednolůžkem, 2.pokoj s dvoulůžkem , jednolůžkem a vysouvacím jednolůžkem. Na patře je také samostatné WC.

Vytápění: Chalupu vytápí tepelné čerpadlo, krbová a kachlová akumulační kamna.

Doprava, parkování: Parkování u chalupy.

Stravování

Vybavenou kuchyň, obchod 1km, hospoda  100m, restaurace a obchod  v obci Pěnčín.

Vybavení chalupy

Vybavená kuchyň (indukční dvouplotýnka, mikrovlnná trouba, lednice a vše co je třeba.

Ceny

Cena za celý objekt
1.800 Kč

Minimální doba pobytu jsou 2 noci

Služby

Parkoviště
Připojení k internetu
Terasa
Vstup domácích zvířat
Zahrada

Kapacita ubytování a služeb

Čtyřlůžkové pokoje
1
Třílůžkové pokoje
1

Kongresové možnosti

Sportovní možnosti v okolí

Běžkařské stopy
Cyklostezky
Koupání řeka, jezero
Lyže, snowboard

Okolí

V létě je možné posedět na zastřešené terase s grilem, na zahradě je ohniště s výhledem na Krkonoše. Na zahradě můžete také zaparkovat, hrát si a nebo od chalupy vyjít přímo na louku - do lesa pěšky i na běžky. Nedaleko od nás jsou upravené běžecké stopy, sjezdovky a v létě koupaliště.

Jsme uprostřed cesty mezi Jabloncem nad Nisou - sportovního města s mnoha sportovišti, bazénem, přehradou.... a Železným Brodem - sklářským městem kde je škola a muzeum skla, bazén a další sportoviště. O pár kilometrů dál je Boskov s krápníkovou jeskyní, Turnov - město českých granátů, zřícenina Trosky, zámek Hrubá skála, zámek a pivovar Hrubý Rohozec a Svijany. Stojí za to navštívit také Liberec, kde vás nadchne vysílač Ještěd, zábavný a aqua park Babylon, zoo s bílými tygry.

Možnosti koupání: přehrada Mšeno, přehrada Josefuv Důl, vodní nádrž Souš, přehrada Bedřichov, přehrada Harcov, vodní nádrž Fojtka, koupaliště Lučany nad Nisou, Malá Skála - Žlutá plovárna , lom Jílové u Držkova, koupaliště Tanvald, koupaliště Bělá u Turnova, koupaliště Chuchelna, Koupaliště Hodkovice, aquapark Turnov, koupaliště Zlatá Olešnice.

Blízká lyžařská střediska: Tanvaldský Špičák, Dráček Alšovice, Nová Ves nad Nisou, Zásada, Filip - Smržovka, Líšný, U PILY - Lučany nad Nisou, Dobrá Voda, Koberovy - Hamštejn, Selský dvůr - Albrechtice, Světlý vrch, Plavy.

Mapa

Autobus 20m
Velká mapa